środa, 11 kwietnia 2018

Eve Jagger - Knox


Cooper Knox to popularny futbolista, były członek drużyny Jankesów. Zdecydowanie niczego mu nie brakuje - sławy, pieniędzy, ani kobiet. Jednakże po powrocie do Atlany, nie może zapomnieć o tej jednej kobiecie, z którą dane mu było spędzić namiętnego sylwestra. Pragnie spotkać ją ponownie, nie zna niestety jej numeru, ani imienia. Nie spodziewa się jednak, że kobietą z jego snów jest siostra jego najlepszego przyjaciela Jacksona, Shelby. A Jackson to prawdopodobnie najbardziej nadopiekuńczy brat na świecie. Chociaż Shelby jest już dorosłą kobietą i nie potrzebuje pomocy, razem z Knoxem dobrze wiedzą, że ten nigdy nie zaakceptowałby ich związku. Przyciąganie i uczucia są jednak tak silne, że z czasem coraz trudniej im zaprzeczać. Dlatego postanawiają trzymać wszystko w sekrecie...

Jeśli chodzi o serię "Sexy Bastard" to miałam różne odczucia (recenzje zresztą możecie znaleźć na blogu). Zaczęłam od drugiego tomu, potem przeczytałam pierwszy i niestety historia Cassie i Rydera mi się nie spodobała. Natomiast Casha i Savannah polubiłam bardzo. Z takimi też mieszanymi uczuciami podchodziłam do historii Knoxa, nie bardzo wiedząc, czego powinnam oczekiwać.

"Ludzie zawsze mówią, że trzeba za wszelką cenę gonić za marzeniami, ale nie wspominają o tym, jak znaleźć nowe, kiedy stare się oddali."

Wszystkie historie z tej serii utrzymane są w lekkim tonie, z przewijającym się w tle dramatem, który jednak dość szybko znika. Nie są to może książki z najwyższej półki, a jednak Cash i Savannah mnie sobą kupili - strasznie polubiłam ich barwne charaktery. Okazało się, że niepotrzebnie martwiłam się, że zawiodę się przy kolejnej książce, bo równie mocno polubiłam Knoxa i Shelby. Knox okazał się równie charyzmatyczny, co Cash. Bardzo polubiłam jego charakter, opiekuńczość i pasję. Wykreowany na bogatego i popularnego futbolistę, szybko okazuje się, że jest w nim o wiele więcej skrywanych emocji i uczuć. Natomiast Shelby to kobieta, która walczy, aby ukazać innym, że nie jest już "małą Shelby", młodszą siostrzyczką Jacksona. Pracując z grupą sportowców walczy w pracy o swoje miejsce, ukazując swoją inteligentną, trochę pyskatą naturę.

"Gadanie jest łatwe. Działanie - trudniejsze."

Uczucie między Shelby, a Knoxem nie powinno było zaistnieć, dlatego też wpadają na pomysł, aby wszystko ukrywać. I oczywiście wszyscy wiemy, jak to się zawsze kończy - problemami. Mimo wszystko, te wszystkie ukradkowe spojrzenia, przelotne dotyki, skradanie się i udawanie przed przyjaciółmi, że nic pomiędzy nimi nie ma, było na swój sposób ekscytujące. Nie tylko dla bohaterów, ale też dla mnie, jako czytelniczki. Książka przepełniona była seksualnym napięciem, a mnie nie przeszkadzała nawet ilość scen łóżkowych, które dość często mnie męczą, gdy jest ich za dużo. Owszem, tutaj również autorka nie stroniła od pikantnych opisów, czuć jednak było pomiędzy bohaterami coś więcej, niż tylko napięcie seksualne, a to dało bardzo fajny, przyjemny romans.

"Nie zawsze można mieć to, czego się chce. Czasami jednak okazuje się, że tak naprawdę pragnie się czegoś zupełnie innego."

W książce dowiadujemy się również trochę o innych bohaterach, w tym o tych, o których już dane nam było przeczytać. Jedną z moich ulubionych rzeczy w tej serii, jest właśnie ta grupka przyjaciół, która cały czas trzyma się razem. Cieszę się, że wreszcie dołączył do nich Knox, bo jak dotychczas niewiele o nim było w poprzednich tomach, zważywszy na to, że mieszkał w innym stanie. Ich wspólne spotkania dodawały książce humoru, wielokrotnie śmiałam się z ich wypadów i rozmów.

Książka miała w sobie również elementy dramatyzmu, jednakże nie było to nic bardzo wymagającego. Autorka subtelnie poruszyła cięższe tematy, tak, aby nie przytłoczyć czytelnika. "Knox" był bardzo fajną książką, u mnie jednak na podium nadal króluje "Cash". Jednakże historia Knoxa i Shelby jest bardzo blisko :)

A wy którą część lubicie najbardziej? A może nie czytaliście? 

Tytuł: Knox
Autor: Eve Jagger
Seria: Sexy Bastard. Tom 3
Data premiery: 2018-03-22
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Kobiece
Ocena: 8/10

4 komentarze:

 1. Nie czytałam jeszcze tej serii ale mam ją w planach. Chciałabym tylko mieć więcej czasu :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mi również czasu brakuje. Oby udało ci się ją przeczytać jak najszybciej :D

   Usuń
 2. Ja także mam tę serię w planach i to już od dłuższego czasu :D
  Pozdrawiam,
  Od książki strony

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za przeczytanie mojego wpisu! Byłoby mi bardzo miło gdybyś zostawił/a komentarz ze swoją własną opinią :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia