piątek, 4 stycznia 2019

Podsumowanie grudnia


Jednym z moich postanowień noworocznych jest wprowadzenie z powrotem na bloga wpisów podsumowujących dane miesiące. Pisałam je w zeszłym roku, jednakże z jakiegoś powodu przestałam jakoś na wiosnę - postanowiłam, że czas do nich powrócić! Nie mam pojęcia jak się przyjmą, ale żeby was nie zanudzić artykułem na temat każdej pojedynczej książki, jaką przeczytałam, a przecież recenzje każdej z nich możecie znaleźć tutaj, będę wybierała po prostu najlepszą i najgorszą książkę miesiąca.

W grudniu udało mi się przeczytać siedem książek, plus jedną przeczytałam w połowie, jednak nie udało mi się jej skończyć. Nie jest to może najlepszy wynik, ale grudzień był pracowity, no i dużo czasu zajęły przygotowania świąteczne i same święta, które spędziłam raczej z rodziną, niż na czytaniu. Czytałam głównie powieści świąteczne, bo takie było moje postanowienie na grudzień - spróbować romansów świątecznych, od których trzymałam się raczej z daleka aż do zeszłego roku.

Tak prezentuje się moja lista:

Mikołaj na zamówienie, Jenika Snow & Jordan Marie - 4/10
Wszystko przez Ten Nowy Jork, Cassandra Rocca - 7/10
Zawsze Przy Tobie, K.A. Linde - 9/10
Księga Wyzwań Dasha i Lily, David Levithan i Rachel Cohn - 7/10
Tajemnica pod Jemiołą, Richard Paul Evans - 7/10
Miłość Zimową Porą, Carrie Elks - 10/10
Świąteczny List, Elyse Douglas - 7/10

Zaczęłam również "Gdybym Wiedziała" Rebecci Donovan, ale skończyłam ją już pierwszego stycznia, więc jej nie liczę.

NAJLEPSZA KSIĄŻKA GRUDNIA

Zdjęcie: instagram @swiatromansow
Na tytuł najlepszej książki grudnia zdecydowanie zasługuje "Miłość Zimową Porą" Carrie Elks (recenzja tutaj). Jest to właściwie jeden z czterech tomów serii o siostrach Shakespeare, skupiający się na najmłodszej, Kitty. Wiem, że wydawnictwo ma w planach wydanie kolejnych tomów, z czego się niezmiernie cieszę, bo bardzo spodobał mi się sposób pisania Carrie Elks i jestem ciekawa, co wymyśliła dla trzech kolejnych sióstr. "Miłość zimową porą" to naprawdę świetna opowieść, pełna miłości, namiętności i cierpienia. Bardzo dobrze przemyślana fabuła, bohaterowie z którymi z łatwością idzie się utożsamić, a do tego malownicze, górskie miasteczko. Carrie Elks udało się mnie nie raz rozbawić, wzruszyć i absolutnie rozkochać w świecie, jaki stworzyła.


NAJGORSZA KSIĄŻKA GRUDNIA
Zdjęcie: instagram @swiatromansow

Tutaj bez dwóch zdań pulsuje się "Mikołaj na Zamówienie" Jeniki Snow i Jordan Marie (recenzja tutaj). Zazwyczaj nie mam problemu z krótkimi historiami, właściwie to bardzo je lubię, ale odkryłam, że krótkie historie i erotyki w jednym to raczej nie moja bajka. Brak jakiegokolwiek rozwoju bohaterów, w ciągu całego opowiadania nie dowiedziałam się o nich tak naprawdę nic. Książka nim się zaczęła, to już się skończyła, a przeważały w niej nudne sceny erotyczne. Historia ani nie bawi, ani nie wzrusza, ale jest przynajmniej szczęśliwie zakończenie.
A jak prezentują się wasze statystyki na grudzień? Ile książek przeczytaliście? I jaka była wasza najlepsza/najgorsza pozycja?

12 komentarzy:

 1. Siedem książek to naprawdę dobrze, u mnie było 5, ale nie narzekam, bo faktycznie święta mocno zaprzątały głowę w grudniu. Książki ze świątecznymi klimatami to nie moja bajka. Życzę Ci powodzenia w styczniu!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze, moja chyba też nie. W zeszłym roku chciałam ich "spróbować", ale co za dużo, to niezdrowo, a cały miesiąc czytania powieści świątecznych to chyba dla mnie za dużo :P

   Usuń
 2. Żadnej z tych książek nie czytałam, kojarzę jedynie "Księgę wyzwań Dasha & Lily".
  Mi udało się przeczytać 10 książek, nigdy tylu nie udało mi się przeczytać. Najlepsza z tego wszystkiego myślę, że była "Okrutna pieśń" Victorii Schwab.


  swiatwedlugkasi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Tajemnicę pod jemiołą chętnie bym przeczytała, ponieważ nie znam jeszcze żadnej powieści autora. Gratuluję wyniku, piękny jest, a nie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A miałam w planach Mikołaja na zamówienie, szkoda, chyba sobie odpuszczę.
  Poza tym czas na Mikołaja już minął xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja na twoim miejscu temu Mikołajowi bym podziękowała XD

   Usuń
 5. Mnie również udało się przeczytać 7 książek w grudniu i jestem z tego zadowolona. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobre i siedem :D Oby w tym roku również było sporo przeczytanych książek :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za przeczytanie mojego wpisu! Byłoby mi bardzo miło gdybyś zostawił/a komentarz ze swoją własną opinią :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia