poniedziałek, 29 marca 2021

Ella Frank - TrustMiłość to zawsze miłość, choćby cały świat twierdził inaczej.

Logan nie miał dotąd zbyt wielu powodów, aby komukolwiek zaufać. Nauczył się żyć w przebraniu - w zbroi, której nigdy nie zdejmował. Los sprawił jednak, że na jego drodze stanął Tate, a mur dzielący Logana od świata runął. Czy związek z tym niezwykłym, czarującym i wyjątkowo zawziętym barmanem sprawi, że Logan odzyska wiarę w ludzi, a przede wszystkim w siebie?

Tate zawsze na pierwszym miejscu stawiał potrzeby innych. Dopiero miłość do Logana sprawiła, że odważył się nazwać to, czego chce, a nawet po to sięgnąć. I choć nigdy nie wyobrażał sobie, że znajdzie szczęście w ramionach innego mężczyzny, wygląda na to, że jego życie nierozerwalnie łączy się z życiem nieustępliwego i zachwycającego Logana.

Czas, aby Logan i Tate zaufali sobie do końca i ostatecznie uwierzyli w moc łączącej ich więzi. Czy będą w stanie przetrwać wszystkie burze, które właśnie nadciągają?


Logan i Tate powracają w trzecim tomie serii "Pokusa", cudowni i charyzmatyczni jak zawsze! Ta seria nigdy nie zawodzi, gdy mam ochotę na coś lżejszego, słodkiego, na historię o najczystszej formie miłości między dwójką ludzi, którzy się jej nie spodziewali. No i historii LGBTQ+ zawsze u nas brakuje, więc przyjmuję je z ogromnym szczęściem. Stęskniłam się za nimi strasznie i chociaż można by się kłócić, że wcale nie trzeba było przeciągać ich historii na tyle tomów, to trzeba przyznać, przyjemnie się do tych bohaterów powraca, nawet jeśli fabularnie nie dzieje się nic wielkiego.

Logana i Tate'a zostawiliśmy w "Take" w momencie, gdy w życiu Logana pojawił się jego były facet, który przypomniał mu o najgorszych latach jego życia, psując cały wieczór jego i Tate'a. W przeszłości Logan nigdy nie wyobrażał sobie, że otworzy przed kimś swoje serce i mu zaufa, że go nie złamie. Ale wtedy w jego życiu pojawił się Tate i runęły wszystkie jego mury, jakimi do tej pory się otaczał, pokazując mu prawdziwą miłość i oddanie. Zaufanie jednak nie jest proste, kiedy przeszłość i ludzie, który odbierali mu szczęście kawałek po kawałku pukają do jego drzwi. Tate jednak nie ma zamiaru pozwolić mu się na niego zamknąć, ani odejść. Dla niego poświęciłby wszystko, to on jest jego największym szczęściem i ma zamiar mu udowodnić, że zawsze może mu zaufać, że go przytrzyma, gdy będzie gorzej. Nawet gdy uderzy w nich największa tragedia.

Logan i Tate to cudowni bohaterowie. Z każdym kolejnym tomem kradną część twojego serca, kawałek po kawałku i w końcu przyłapujemy się na tym, że nie sposób oprzeć się ich urokowi i charyzmie. Pamiętam, że tom pierwszy nie zrobił na mnie największego wrażenia i miałam kilka zastrzeżeń, ale im dalej, tym bardziej zaczęłam się do tej dwójki przywiązywać. Ich relacja pełna jest namiętności, żaru, pikanterii, ale przede wszystkim tego uczucia, które z dniem tylko staje się jeszcze potężniejsze, pochłaniające ich serca. W jednym momencie wywoływali rumieńce na mojej twarzy, w drugiej szybciej biło mi serce, obserwując potęgę ich miłości i jak wiele byli w stanie zrobić, aby zapewnić tej drugiej osobie szczęście. Zaufanie drugiej osobie i podanie jej swojego serca na tacy to niesamowicie trudna rzecz i autorka świetnie to tutaj ukazała.

Jednakże czy trzeba było rozkładać tę historię aż na tyle tomów? Cóż, nie. Obyłoby się, gdyby autorka zmieściła ją w jednej, maksymalnie dwóch książkach i absolutnie nie straciłaby ona na znaczeniu. W rzeczywistości w tych nie dzieje się tutaj za wiele, poza samym rozwojem związku między Loganem i Tate'm. A nawet między nimi nie ma większych dramatów. Ale myślę, że każdy, kto polubił się z tymi bohaterami w pierwszym tomie, bardzo chętnie sięgnie po kolejne właśnie ze względu na nich. Tę serię można traktować właśnie jako takie guilty pleasure, w czym nie ma absolutnie nic złego - ja sama chętnie po nie sięgam, chociaż nie dzieje się tutaj nic wielkiego. Właściwie to w tej części zdarzyła się tylko jedna rzecz, która mocno mną wstrząsnęła i nawet doprowadziła do płaczu, czego ani trochę się nie spodziewałam. I to był jedyny moment kiedy czytałam tę książkę z szaleńczo bijącym sercem. Nie bardzo też wiem jaki jest sens przywracania byłego chłopaka Logana do jego życia, kiedy nie ma żadnego wpływu na fabułę i właściwie zostaje zapomniany chwilę po tym, jak się pojawia.

"Trust" to sympatyczna, słodka i jednocześnie pikantna kontynuacja losów Logana i Tate'a, która na pewno spodoba się fanom tych bohaterów. Jednocześnie trzeba przyznać, że nie wnosi ona nic wielkiego do ich historii i jeśli ktoś nie polubił się z poprzednimi tomami, obawiam się, że ta książka może być dość nudna. Mi jednak świetnie się ją czytało, bardzo lubię Logana i Tate'a i kibicowałam im od początku do końca. Była lekkość, ale były też emocje i chociaż scen seksu było dużo, to z każdej z nich wypływał ogrom miłości. Pomimo kilku rzeczy, które były w tej części zbędne, bawiłam się rewelacyjnie.


Ella Frank jest amerykańską pisarką tworzącą powieści romantyczne, znana głównie ze swoich romansów m/m.Tytuł: Trust
Autor: Ella Frank
Seria: Pokusa. Tom 3
Data premiery: 24 lutego 2021
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 432
Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu :)Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Dzięki za przeczytanie mojego wpisu! Byłoby mi bardzo miło gdybyś zostawił/a komentarz ze swoją własną opinią :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia