czwartek, 25 marca 2021

11 książek, które powinny zostać wydane w Polsce #1


Hej, kochani!

Dzisiaj przychodzę z całkiem innym wpisem niż zazwyczaj, a dokładniej z pomysłem, który chodził mi już po głowie od dobrego roku, a do którego przez bardzo długi czas po prostu nie mogłam się zebrać. Właściwie to nad tym wpisem pracowałam od dobrych kilku miesięcy, bo w natłoku obowiązków zeszło mi się dłuższą chwilę, aby wszystko edytować i przetłumaczyć. Tym samym chciałabym zapoczątkować nową serię wpisów na blogu, w których, jak sam tytuł mówi, chciałabym wspomnieć kilka tytułów książek zagranicznych, które bardzo chciałabym zobaczyć na naszym polskim rynku. Chociaż co miesiąc dostajemy dziesiątki nowych premier, nadal jest tak wiele cudownych anglojęzycznych książek, które nie doczekały się polskiego tłumaczenia. Co więcej, wiele z nich to książki autorów, których już dobrze znamy i kochamy, więc byłaby wielka szkoda, gdyby się u nas nigdy nie pojawiły. Moja lista jest o wiele, wiele dłuższa niż ta, którą prezentuję dzisiaj, więc z chęcią zrobiłabym kolejną część w przyszłości :) Chciałam jeszcze zaznaczyć, że tłumaczenia opisów książek wykonałam w całości sama, dlatego prosiłabym o nieudostępnianie ich dalej bez mojej zgody.

Cóż, bez zbędnego przedłużania, zapraszam was do zapoznania się z moimi pierwszymi propozycjami:


K. A. Tucker - Wild at Heart

Calla Fletcher powraca do Toronto jako odmieniona osoba. Zmaga się z odnalezieniem celu, wciąż niesamowicie zakochana w brodatym pilocie, którego zostawiła za sobą. Kiedy Jonah pojawia się na progu jej drzwi z propozycją nie do odrzucenia, podejmuje ryzyko i powraca do Alaski, aby zacząć budować wspólną, ekscytującą przyszłość.

Ale do Calli wkrótce dociera, że nawet najlepsze intencje mogą prowadzić do złamanych obietnic, a ten kompromis ma wysoką cenę – w postaci chatki z bali w wiejskiej części Alaski, która sprawia wrażenie równie samotnej jak palec.

Podczas gdy Jonah spędza więcej czasu poza domem niż w nim, jeden z jej sąsiadów robi wszystko, aby przemienić ją w prawdziwą dziewczynę z Alaski, a inny zdaje się być bardziej skory do morderstwa niż do pomocy. Calla boryka się z odnalezieniem własnej ścieżki. W świecie w którym dzika natura nieustannie sprawia, że nerwy ma jak postronki, a kondycje do życia są o wiele gorsze niż tylko zimno, ciemność i miesiące wiecznie ciągnącej się zimy, samo wyjście za drzwi wydaje się być zniechęcające.

To nie jest przyszłość jakiej Calla pragnęła i wkrótce zaczyna się obawiać, że być może skazana jest jednak podzielić los własnej matki.


Dostaliśmy co prawda "Zostań ze Mną" w 2019 roku, ale od tamtej pory minęło już tyle czasu, a autorka zdążyła wydać dwa kolejne tomy serii "The Simple Wild", podczas gdy wydawnictwo nie wykazuje żadnej chęci do wydania kontynuacji. A ogromna szkoda, bo na jednym tomie historia Calli i Jonaha się nie kończy, czytamy o nich dalej w "Wild at Heart", a także w nowelce "Forever Wild". Co więcej, zaplanowana jest już nawet premiera kolejnej książki serii o innych bohaterach, więc bardzo przykro byłoby je przegapić. Mam nadzieję, że ta seria nie zostanie kompletnie porzucona i kiedyś dane nam będzie powrócić do tej dwójki, którą tak mocno pokochaliśmy w "Zostań ze Mną".


Mia Sheridan - Brant's Return

Brant Talbot prowadzi sieć ekskluzywnych barów w Nowym Jorku, ciesząc się wszystkimi korzyściami płynącymi z bogatego stylu życia, na który tak ciężko pracował. Kiedy dowiaduje się, że jego niemalże obcy ojciec umiera, zmuszony jest do powrotu na swoją rodzinną farmę w Kentucky – a także do przeszłości, którą jak myślał, zostawił dawno za sobą.

Kiedy odkrywa dawno skryte sekrety, spotyka sekretarkę swojego ojca, Isabelle Farris. Pomimo niezaprzeczalnego przyciągania do tej pięknej, niezależnej i młodej kobiety, widzi tajemnice w jej spojrzeniu i jest przekonany, że ma ukryte zamiary przejęcia Graystone Hill.

Kobieta, której nie może zaufać, staje się jednocześnie kobietą, o której nie potrafi zapomnieć.

W ostatnim czasie słuch o Mii Sheridan na polskim rynku praktycznie zaginął, a przecież autorka ciągle wydaje jakieś powieści za granicą. Chętnie przeczytałabym je wszystkie, ale na razie zdecydowałam się wspomnieć tylko o jednej, bo bardzo stęskniłam się za jej stylem pisania i umiejętnością wzbudzenia we mnie wielu emocji na raz.


K. A. Tucker - Say You Still Love Me

Życie Piper Calloway jest prawdziwą mieszanką wybuchową.

Z jednej strony jest 29-letnią wiceprezeską w wartej miliony dolarów firmie deweloperskiej swojego ojca i singielką mieszkającą z dwójką najlepszych przyjaciół w eleganckim penthousie w centrum miasta. Z drugiej strony w świecie zdominowanym przez mężczyzn jest tylko parą seksownych nóg i codziennie musi udowadniać, że jest ponad to. Dodatkowo zmuszona jest codziennie widywać swojego narcystycznego byłego narzeczonego – byłego wiceprezesa – który ma biuro naprzeciwko niej.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy wpada na Kyle’a Millera – nowego atrakcyjnego ochroniarza w Calloway Group Industries – który jest przypadkowo również jej pierwszą miłością.

Mężczyznę, którego nie widziała, ani o którym nie słyszała, od kiedy byli razem opiekunami obozowymi podczas wakacji. Niegrzecznego chłopca. Mężczyznę, który najwyraźniej nawet nie pamięta jej imienia.

Piper może i jest silną bizneswoman, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że być może jej nastoletnie zauroczenie nie tylko odżywa, ale jest silniejsze niż było i zaczyna ją dekoncentrować. Co więcej, chłodne traktowanie Kyle’a sprawia, że kobieta zaczyna myśleć, iż ich spotkanie wcale nie było tak przypadkowe, a jego uczucia do niej są nadal głęboko zakorzenione. I zdeterminowana jest zmusić go do wypowiedzenia ich na głos, nieważne jakie będą tego konsekwencje.

To już kolejna książka K. A. Tucker na mojej liście, ale bardzo przyciągnął mnie ten opis i jestem jej niesamowicie ciekawa. Właściwie to mam nawet tę książkę u mnie na półce w języku angielskim, więc na pewno niedługo po nią sięgnę, ale i tak bardzo chciałabym zobaczyć ją na naszych półkach księgarń. Zresztą, jak i wiele innych jej powieści. Uważam, że jest ich u nas zdecydowanie za mało jak na to, że jest jedną z najlepszych autorek romansów.


Colleen Hoover - Heart Bones

Rodzice Beyah Grim podarowali jej jedynie życie i nazwisko. Po wytyczeniu własnej ścieżki, Beyah jest wreszcie na dobrej drodze do rzeczy lepszych i większych, a wszystko tylko i wyłącznie dzięki niej samej.

Dzielą ją jedynie dwa krótkie miesiące od przyszłości, jaką dla siebie zbudowała i od zostawienia za sobą przeszłości, o której tak desperacko chce zapomnieć. Wtedy jednak niespodziewana śmierć sprawia, że Beyah nie ma gdzie się tymczasowo podziać. Zmuszona sięgnąć po ostatnią deskę ratunku Beyah musi spędzić resztę lata na półwyspie w Teksasie u swojego prawie obcego ojca. Ma plan by się nie wychylać i bezproblemowo przepłynąć przez lato, ale jej nowy sąsiad, Samson, niweczy wszystkie jej plany.

Na pierwszy rzut oka zdaje się, że Samson i Beyah nie mają ze sobą nic wspólnego.

Ona pochodzi z biedy i zaniedbania; on pochodzi z bogatej i uprzywilejowanej rodziny. Ale jedno ich łączy – pociąg do smutnych rzeczy. A co za tym stoi, pociąg do siebie. Łączy ich niemalże natychmiastowe połączenie, zbyt intensywne, aby można je było zignorować. Beyah i Samson zgadzają się na letni romans, nic więcej. Beyah jednak nie zdaje sobie sprawy, że nadchodzi burza, która zniszczy jej serce.

"Heart Bones" to najnowsza książka CoHo i bardzo mnie ciekawi, bo zdaje się być ukłonem w stronę dawnych młodzieżówek, za które tak Hoover pokochałam. Chociaż doceniam, że próbuje nowych gatunków i rozwija swój warsztat literacki, to jej romanse uwielbiam najbardziej i bardzo chciałabym tę książkę przeczytać :)


K. A. Tucker - Be The Girl

Prawie szesnastoletnia Aria Jones zaczyna od nowa. Nowy adres, nowe nazwisko, nowe zasady. Ale to nic, przynajmniej oznacza to, że może zostawić bolesne doświadczenia za sobą. W hałaśliwym mieście Eastmonte może stać się kimś innym. Kimś lepszym.

Wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku, gdy zamieszkuje obok rodziny Hartfordów. Jasne, Cassie Hartford to definicja towarzyskiej niezręczności z powodu swojego autyzmu, ale Aria uczy się doceniać jej niewinną i szczerą przyjaźń. A jeśli chodzi o starszego brata Cassie, Emmetta – popularnego trzecioklasistę, gracza hokeja ze świetlaną przyszłością, cóż… Aria ma tylko nadzieję na to, żeby ich przyjaźń rozwinęła się w coś więcej. Może gdyby nie miał dziewczyny.

Wkrótce Aria staje przed kryzysem moralnym, który może zniweczyć jej próbę rozpoczęcia od nowa. Jej lojalność wobec Cassie i potęgujące zauroczenie Emmettem zmuszają ją do tej jednej, ryzykownej decyzji. Decyzji, którą zaskarbia sobie mścicielskiego wroga, zdeterminowanego, aby zniszczyć jej nowe, szczęśliwe życie.

Nie czytałam jeszcze tej książki, więc nie wiem czy by mi się spodobała, ale ze względu na to znowu K. A. Tucker, oczywiście jestem bardzo zainteresowana. Zresztą nie czytałam chyba nigdy książki young adult tej autorki, a przynajmniej sobie nie przypominam, więc chciałabym to zmienić.


Corinne Michaels - We Own Tonight

Nie jestem kobietą, która lubi jednorazowe numerki. A już zwłaszcza taką, która upija się na koncercie i ląduje w łóżku z gwiazdorem, do którego wzdychałam w młodości, Eli Walshem.

A jednak właśnie tu jestem.

Więc co robi dziewczyna po popełnieniu takiego błędu? Ucieka. Zabieram ubrania i zwiewam od tego władczego, nieodpartego i najlepszy-seks-w-moim-życiu gwiazdora, że aż się za mną kurzy. Nie ma miejsca w moim życiu na jego piękne, zielone oczy, zbudowane ciało i zadziorny uśmieszek. I tak jest już wystarczająco skomplikowane.

Z tym, że jego chyba nikt o tym nie poinformował.

Eli się nie poddaje. Toruje sobie drogę do mojego serca, zbija wszystkie mury i udowadnia, że myliłam się w każdym aspekcie, o który go posądzałam. Jest wszystkim, czego potrzebuję. Gdy moje życie rozpada się na kawałki, to on składa je do kupy. Wbrew temu, co pragnę, zakochuję się w nim bez pamięci.

Dzięki niemu zaczęłam myśleć, że możemy być razem na zawsze... Powinnam była go posłuchać, gdy mówił, że możemy mieć tylko dzisiaj.

Tę książkę akurat czytałam kilka lat temu i nadal ją uwielbiam. Głównie za to, że ma kompletnie inny klimat niż inne książki Michaels, z których ją znamy. Jest lekka, ciepła, wywołująca uśmiech na twarzy i dobrze jest wiedzieć, że nawet pisząc lżejsze pozycje Corinne daje z siebie wszystko i tworzy cudowne historie. Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się jej w Polsce! :)


Jennifer L. Armentrout - Wicked

W Nowym Orleanie za chwilę stanie się coś złego...

Dwudziestodwuletnia Ivy Morgan to nie jest zwykła studentka. Jak inni, tacy jak ona, dobrze wie, że ludzie to nie jedynie stworzenia, które w Dzielnicy Francuskiej się zabawiają... i szukają jedzenia. Jej obowiązkiem wobec Zakonu jest poświęcić mu swoje życie. W końcu cztery lata temu nikczemne stworzenia, które przysięgła upolować i zniszczyć, odebrały jej wszystko, rozrywając jej świat i serce na strzępy.

Ren Owens to ostatnia osoba, jakiej Ivy się spodziewała w swoim ściśle poukładanym życiu. Kusi ją swoim urokiem, a swoimi zielonymi oczami i uśmiechem, który z pewnością zostawił za sobą dziesiątki złamanych serc, potrafi w niesamowity, niemalże nienaturalny sposób sprawić, że pragnie zdobyć wszystko, co ma jej do zaoferowania. Ale pozwolenie, by się do niej zbliżył, jest równie niebezpieczne, jak polowanie na zimnokrwistych morderców grasujących na ulicach. Utrata chłopaka, którego kiedyś kochała niemalże ją zniszczyła, ale Ivy ma coraz większy problem z zaprzeczeniem, że między nią, a Renem pojawiła się ogromna chemia. W głębi serca pragnie... potrzebuje czegoś więcej niż tego, czego od niej się oczekuje, nie chce już, aby przeszłość miała na nią wpływ.

Ale kiedy Ivy zbliża się do Rena, zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie tylko ona ma swoje sekrety, które mogłyby ich zniszczyć. Ren coś przed nią ukrywa. Jednej rzeczy jest pewna. Teraz nie wie już, co jest dla niej niebezpieczniejsze - starożytne istoty, które zagrażają przejęciem miasteczka, czy mężczyzna, który pragnie jej serca i duszy.

Wszyscy to wiedzą po moich ochach i achach nad twórczością Armentrout, ale JLA to jedna z moich najukochańszych autorek i chyba jedyna, której ufam bezgranicznie jeśli chodzi o serie fantasy. Sięgnęłabym po każdą nową z zamkniętymi oczami. Z tym, że "Wicked" wcale nie jest takie nowe, ta trylogia ma swoje lata i aż jestem zdziwiona, że do tej pory nie doczekała się polskiego tłumaczenia - zwłaszcza, że nakręcono film na jej podstawie dla Passionflix i będzie miał niedługo swoją premierę. Potrzebujemy więcej książek Armentrout!


K. A Tucker - The Player Next Door

Scarlet Reed powraca do Polson Falls przekonana, że dwanaście lat wystarczy, aby opuściła ją dziecięca łatka córki miejscowej ladacznicy. Po przyjęciu nowej posady jako nauczycielka i zakupieniu uroczego domu, któremu przydałby się remont, jej życie wreszcie wkracza na dobre tory.

To jest, do czasu aż dowiaduje się, że jej sąsiadem jest Shane Beckett.

Shane Beckett, przystojny, charyzmatyczny i popularny rozgrywający ze szkoły średniej, który złamał jej serce. Ten kłamliwy, zdradziecki drań, który miał zniknąć dawno temu, żyjąc jako zawodowy futbolista i oszukując kobiety swoim fałszywym wizerunkiem księcia z bajki. Shane Beckett, równie przystojny jak zawsze i kuszący dołeczkami, jakby nigdy nie zrobił nic złego.

Scarlet nie ukrywa swoich dawnych żali. Może i są sąsiadami, ale nigdy nie będą przyjaciółmi. Nie pozwoli się znowu zakochać w tym samotnym ojcu i strażaku, nieważne ile razy przeprasza, ile razy staje u jej boku i jak mocno oddziałuje na jej serce.

Ale im więcej czasu z nim spędza, tym bardziej się obawia, że być może się myliła. Że być może Shane się zmienił.

I tym razem to ona ogrywa samą siebie – z szansy na prawdziwe szczęście.

Okej, obiecuję, to już ostatnia książka Tucker na tej liście. Ale jak mogłabym jej tu nie zawrzeć? Historia drugiej szansy z samotnym ojcem i to napisana przez Tucker? Oczywiście, że jestem nią zainteresowana. Strasznie mnie kusi, żeby ją przeczytać i mam nadzieję, że kiedyś znajdę ją na naszych półkach. Chcę poznać tego łamacza serc!


Jennifer L. Armentrout - From Blood and Ash

Wybrana...

Życie Poppy nigdy nie należało do niej, już w dniu narodzin została wybrana jako ta, która ma zapoczątkować nową erę. Życie Wybranej jest samotne. Nie wolno jej dotykać. Nie wolno na nią spoglądać. Nie wolno z nią rozmawiać. Nie wolno jej zaznawać przyjemności. Czekając na dzień Wniebowstąpienia, wolałaby raczej u boku strażników walczyć ze złem, które odebrało jej rodzinę, a nie przygotowywać się na przyjęcie przez bogów. Ale wybór nigdy nie należał do niej.

Obowiązek...

Przyszłość całego Królestwa leży na barkach Poppy, chociaż ona nie jest nawet pewna, czy jej na tym zależy. Ponieważ jako Wybrana ma też serce. Duszę. I pragnienia. Gdy w jej życiu pojawia się Hawke, złotooki honorowy strażnik, który ma dokonać jej Wniebowstąpienia, poczucie obowiązku i przeznaczenia mieszają się z poczuciem potrzeby i pragnienia. Wzbudza w niej złość, sprawia, że zaczyna kwestionować wszystko, w co dotychczas wierzyła i kusi ją tym, co zakazane.

Królestwo...

Królestwo opuszczone przez bogów i zamieszkałe przez przerażonych śmiertelników ponownie powstaje, gotowe pomścić wszystko, co według nich zostało im odebrane. Gdy zbliża się cień przeklętych, zaciera się granica między tym, co zakazane, a tym, co słuszne. Poppy może nie tylko stracić swoje serce i godność w oczach bogów, ale także swoje życie, gdy każda przesiąknięta krwią nić spajająca jej życie do kupy zaczyna się rwać.

"From Blood and Ash" robi za granicą furorę i obecnie jest jedną z najpopularniejszych serii fantasy. No i napisana jest przez ukochaną Armentrout, więc od razu przykuła moją uwagę. Nie wiem niestety czy kiedykolwiek zobaczymy ją u nas, ale bardzo, bardzo bym tego chciała. Bo już mnie kusi, aby sięgnąć po nią w oryginale i najprawdopodobniej właśnie tak zrobię ;)


Emma Hart - The Love Game

Jego wyzwanie? Sprawić, by się w nim zakochała.

Jej wyzwanie? Ograć gracza.

To jest, dopóki życie nie zmienia zasad gry.

Maddie Stevens nienawidziła Bradena Cartera. Ten arogancki, egoistyczny playboy Uniwersytetu Berkeley w Kaliforni przypominał jej o wszystkim, czego nienawidziła w swoim bracie, Pearsie. Więc dlaczego nie odmawia, gdy dziewczyny rzucają jej wyzwanie, aby ograć gracza? Sama tego nie wie.

Braden zapragnął ognistej, małej Maddie odkąd tylko ujrzał ją po raz pierwszy i zrobiłby wszystko, aby ją mieć – właśnie dlatego zgodził się na zakład, aby się w nim zakochała. W końcu tylko w taki sposób dostanie to, czego pragnie. Seksu.

Ale Braden wkrótce odkrywa, że w tej dziewczynie z Brooklynu jest więcej, niż na początku mu się wydawało. I wkrótce zaczyna mu na niej zależeć - na dziewczynie, która skrywa ból w swoich pięknych, zielonych oczach.

Maddie zauważa, że Braden to coś więcej niż chodząca erekcja – chłopak ma uczucia. Może być słodki, zabawny, a jego atrakcyjność jest miłym dodatkiem. Co oznacza kłopoty. Ale kiedy jej brat. Pearce, pojawia się w Berkeley i błaga o pomoc, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że myliła się, sądząc, że Braden i Pearce są podobni.

I może, być może, Maddie i Braden są dla siebie właśnie tym, czego potrzebują.

Zastanawiałam się czy powinnam tę książkę tutaj zawrzeć, bo to historia, która nie każdemu może się spodobać. Ja spoglądam na nią z ogromnym sentymentem, bo czytałam ją jako nastolatka i od tamtej pory uważam ją za jedną z moich ulubionych książek, ale jest to jednocześnie takie moje "guilty pleasure". Obiektywnie na nią patrząc, nie jest to górnolotna lektura. Właściwie jest pełna schematów i rzeczy, przez które aż kusi, by przewracać oczami, no ale tak jak napisałam - mam do niej ogromny sentyment. I głównie przez to chciałabym ją u nas zobaczyć.

Elle Kennedy & Sarina Bowen - Him

Nie grają dla tej samej drużyny. A może jednak?

Jamie Canning nigdy nie potrafił zrozumieć dlaczego stracił swojego najlepszego przyjaciela. Cztery lata temu jego wytatuowany, przemądrzały, łamiący zasady współlokator zerwał z nim wszelki kontakt bez żadnych wyjaśnień. Co z tego, że sytuacja stała się trochę dziwna ostatniej nocy obozu hokejowego gdy mieli osiemnaście lat? To tylko mały pijacki wybryk. Przecież nikt nie umarł.

Ryan Wesley najbardziej żałuje tego, że nakłonił swojego bardzo hetero przyjaciela na zakład który zmusił ich do przekroczenia granic ich przyjaźni. Teraz, gdy ich uniwersyteckie drużyny zmierzą się w krajowych rozgrywkach wreszcie będzie miał szansę przeprosić. Ale wystarczy tylko jedno spojrzenie na swoje dawne zauroczenie i powraca ból, silniejszy jak nigdy.

Jamie czekał długi czas na odpowiedzi, ale został tylko z milionem pytań – czy jedna noc pełna seksu wystarczy, aby zrujnować przyjaźń? Jeśli nie, to może dodatkowe sześć tygodni? Wesley pojawia się, aby trenować u boku Jamiego przez jeszcze jedno, gorące lato, a Jamie zaczyna odkrywać nowe prawdy, nie tylko o swoim starym przyjacielu… ale przede wszystkim o sobie.

Uwielbiam romanse z motywem hokeja napisane przez Elle Kennedy. Serie Off-Campus i Briar U to moje ulubione serie. A połączenie tego z motywem LGBT, którego tak mocno brakuje na naszym rynku? Koniecznie ta seria musi się u nas ukazać. Zwłaszcza, że łączy się ona trochę z "Zostań" i "Dobrym Chłopakiem" tych autorek, wydanych przez Wydawnictwo NieZwykłe. Trochę jest mi przykro, że do tej pory nikt nie podjął się wydania historii Wesa i Jamie'go, ale nadal czekam, że w końcu się to zmieni!A wy jakie książki chcielibyście u nas zobaczyć?

2 komentarze:

  1. Jeśli chodzi o From Blood and Ash - pierwszy tom będzie wydany u nas na wiosnę przyszłego roku :) Niestety, nie wiem, które Wydawnictwo podjęło się tego zadania, ale ostatnio na Instagramie zauważyłam informację :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo ciekawa From Blood and Ash i nie mogę się doczekać polskiego wydania!

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za przeczytanie mojego wpisu! Byłoby mi bardzo miło gdybyś zostawił/a komentarz ze swoją własną opinią :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia