czwartek, 3 października 2019

Joanne MacGregor - Za głosem sercaJak wiele możesz poświęcić dla miłości? Czy jest warta tego, aby odebrać głos swojemu własnemu „ja”?

Chce uwolnić się od przeszłości. Chce znaleźć dla siebie nowe miejsce. Co jednak, gdy czarujący świat filmowy zamiast krainą marzeń okazuje się pułapką?

Kiedy osiemnastoletnia Romy Morgan ratuje życie hollywoodzkiemu gwiazdorowi Loganowi Rushowi, dostaje pracę jako jego osobista asystentka i z dnia na dzień znajduje się w środku ekscytującego świata filmu. Spełnia się sen Romy – między nią a Loganem zaczyna więcej niż iskrzyć. Wtedy jednak Romy odkrywa, że plan filmowy to świat iluzji i niedotrzymanych obietnic. Traci pewność, komu naprawdę może zaufać. Kiedy odkrywa mroczną tajemnicę Logana musi dokonać wyboru między miłością a zemstą.

Joanne MacGregor kojarzę, ale dla mnie było to pierwsze spotkanie z jej twórczością. W zamyśle chciałam jakąś lekką, przyjemną historyjkę na lato, a w rzeczywistości lato już dawno minęło, a ja dopiero teraz się za nią wzięłam... Ale to nic. Bo dzięki tej historii miałam okazję wrócić myślami do tych cudownych, słonecznych dni i świetnie się przy tym bawić. Szczerze przyznam, że od czasu przybycia tej książki do mnie, do jej przeczytania minęło tyle czasu, że już nawet nie pamiętałam o czym ta książka jest. Dzięki temu czekało mnie bardzo miłe zaskoczenie.

Nastoletnia Romy jest wielką fanką Logana Rusha, aktora grającego w jej ulubionych filmach z serii Bestia. Akurat tak się składa, że w jej mieście kręcą kolejną część serii. Pewnego wieczora Romy ratuje chłopaka przed śmiercią, gdy pijany wpada w odmęty oceanu. Opiekuje się nim i zabiera w bezpieczne miejsce, a w ramach podziękowania jego agentka zaprasza ją do pracy jako jego osobista asystentka. Romy, nadal niezdecydowana co chce robić ze swoim życiem, zgadza się. Nawet jeśli praca wymaga całkowitej zmiany swojego wizerunku.

Między nią, a Loganem jest wyraźne przyciąganie, jednak nie wolno im być razem z wielu powodów. Żeby być razem musieliby podjąć się wielu wyzwań. Czy ich relacja będzie tego warta? Czy nowo odkryte sekrety rozdzielą ich już na zawsze?

Historia Romy i Logana to jedna z tych, która wciąga niemalże od razu. Autorka kupiła mnie swoim poczuciem humoru, niesamowitą lekkością i przezabawnymi, sympatycznymi bohaterami. Ten pierwszy segment poświęcony wątkowi, w którym Romy ratuje życie Logana i oboje wyruszają w szaloną przygodę ucieczki przez fankami i paparazzi, rozbawił mnie do łez. Świetnie się bawiłam czytając, jak Romy próbowała się komunikować z pijanym Loganem, jednocześnie kontrolując całe to szaleństwo. Natomiast później akcja trochę przystopowała, a my mieliśmy okazję poznać jak w rzeczywistości wygląda życie gwiazdora na planie filmowym. Romy niestety szybko przekonuje się, że nie wszystko jest tak ładnie i pięknie, a tym życiem rządzi pieniądz i władza. Zaczyna zdawać sobie sprawę, że między życiem jej i Logana jest ogromna przepaść.

Romy to bardzo sympatyczna dziewczyna, trochę naiwna, taka marzycielka, ale jak na nastolatkę przystało, ma do tego pełne prawo. Jej przyszłość jest niejasna, bo z jednej strony na wybór ścieżki zawodowej naciska na nią jej ojciec, a z drugiej jej matka. Romy jako aktywistka na rzecz zwierząt wie tylko tyle, że chce zmieniać świat na lepsze. Kiedy nadarza się okazja, aby uciec przed wyborem ścieżki życiowej, Romy się jej chwyta. Na planie filmowym u boku Logana czeka ją jednak kolejne rozczarowanie. Podobało mi się to, jak zmieniała się jej postać w ciągu trwania książki. Z marzycielki zmieniła się w kobietę bardzo dobrze ukierunkowaną na to, czego pragnie i co chce robić, przestała też być popychadłem innych.

Logan to gwiazda filmowa i na pierwszy rzut oka wydaje się mieć wszystko - sławę, pieniądze, powodzenie. W rzeczywistości jednak całe jego życie jest zaplanowane przez innych ludzi, nie ma żadnej prywatności i zaczyna mieć tego dosyć. Pragnie chwili spokoju, odpoczynku, czegoś prawdziwego. Dlatego kiedy w jego życiu pojawia się Romy bardzo mocno go do niej ciągnie. W jej towarzystwie Logan może być zwykłym chłopakiem, kimś, kto nie jest tylko celebrytą. Bardzo polubiłam tego chłopaka, z jednej strony to dorosły chłopak, a z drugiej taki trochę nieporadny, niewinny. Nie zachowywał się jak gwiazda rodem z Hollywood, tak naprawdę jest zwyczajny i poszukujący trochę spokoju. Zmaga się w problemami rodzinnymi, które z czasem okrywamy i wcale nie ma tak łatwo, jak to przedstawia publice. Jego sytuacja jest skomplikowana. Zupełnie jak Romy, jego postać także przechodzi przemianę i na koniec nie jest tym samym chłopakiem, z którym zaczynaliśmy.

"Za głosem serca" to bardzo przyjemna młodzieżówka. Może i nie ma co od niej wiele wymagać, aczkolwiek na kilka godzin jest w sam raz. Jeśli nie przeszkadza wam taki gwiazdorski klimat i osadzenie fabuły na planie filmowym, to powinna wam się spodobać. Raczej nie jest to książka, która zapadnie mi w pamięci, ale i tak czytało mi się ją bardzo przyjemnie. To powieść o przyjaźni, rodzinie i miłości, a przede wszystkim o odkrywaniu samego siebie. Spodoba się szczególnie tym, którzy sami czują się niepewni ścieżki życiowej, jaką zmierzają.
JOANNE MACGREGOR to znana w Stanach pisarka książek dla młodzieży, którą fanki pokochały za zabawny styl i poruszanie tematów, które inni pomijali. Jej Wysokość P. stała się wielkim hitem, który przyciągnął do siebie wiele pokoleń czytelników. Autorka kreuje bohaterów, których można łatwo pokochać i utożsamiać się z nimi, nawet jeżeli nie ma się 180 cm wzrostu! Ta książka to polski debiut pisarki, którą pokochano w Stanach!


Tytuł: Za głosem serca
Autor: Joanne MacGregory
Tytuł w oryginale: Hushed
Data premiery: 10 lipca 2019
Wydawnictwo: Young
Liczba stron: 335
Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu Young.
3 komentarze:

  1. Kiedy będę miała ochotę na niezobowiązującą lekturę, ten tytuł może być idealny. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Hello everyone my name is Joan from USA, i never ever believed in spell until i meet a man called Dr.Ogudugu, who helped me cast a spell that brought back my ex-lover to me within 48 hours. Dr.Ogudugu spells works beyond my imaginations and today i am happily married me and my ex-lover are now husband and wife. What more can i say rather than to say thank you Dr.Ogudugu for been there for me,contact Dr.Ogudugu today and your life will never ever remain the same. YOU CAN CONTACT Dr.Ogudugu VIA EMAIL: greatogudugu@gmail.com OR CALL HIM ON +27663492930

    NAME: JOAN
    COUNTRY: USA

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za przeczytanie mojego wpisu! Byłoby mi bardzo miło gdybyś zostawił/a komentarz ze swoją własną opinią :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia