czwartek, 25 czerwca 2020

Corinne Michaels, Melanie Harlow - Nieidealnie DopasowaniAutorki "Hold you close" Corinne Michaels i Melanie Harlow powracają z nową niesamowitą historią!

Pierwsza zasada zawodowej swatki: Nie zakochuj się w swoim kliencie. Jednak Willow złamała tę zasadę, kiedy zakochała się w Reidzie Fortino – swoim najlepszym przyjacielu, który był jednocześnie jej klientem. Miała mu znaleźć dziewczynę. Myślała, że to będzie łatwe. Nie było. 

Willow musi uwodnić matce, że jest w stanie przejąć jej biznes – firmę zajmującą się dobieraniem idealnych partnerów. Inaczej rodzinny interes zostanie zamknięty. Reid zgadza się zostać jej klientem i w ten sposób pomóc przyjaciółce. Do tej pory stałe związki lub małżeństwo go nie interesowały, ale tym razem daje się namówić na swatanie. Im więcej czasu tych dwoje spędza razem, próbując znaleźć Reidowi idealną dziewczynę, tym bardziej Willow chciałaby mieć go tylko dla siebie. 

Wszystko się pogmatwało. Willow nie tylko może zrujnować rodzinny biznes, ale też stracić swoje serce.


Jakoś w zeszłym roku miałam okazję po raz pierwszy zapoznać się z duetem Harlow i Michaels podczas lektury książki "Hold You Close". Jestem wielką fanką twórczości samej Corinne Michaels, więc nigdy nie odmawiam jej książce. Niestety ostatnim razem coś mi nie zaiskrzyło i "Hold You Close" okazało się być lekkim rozczarowaniem. Pokładałam duże nadzieje, że tym razem historia okaże się być lepsza i miło spędzę przy niej czas między egzaminami - na szczęście, jak się okazało, trafiłam w dziesiątkę. "Nieidealnie Dopasowani" to przeurocza historia do przeczytania w jednym posiedzeniu.

Kiedy matka Willow ogłasza, że gotowa jest sprzedać swoją firmę matrymonialną i przejść na emeryturę, kobieta pragnie udowodnić, że jest godna by przejąć firmę. Trzydziestoparoletnia kobieta prowadzi dość spokojne, ułożone życie, chociaż nie układa jej się pod względem sercowym. Ma tylko jedno marzenie - zostać matką. Niestety jej jedyny udany kontakt z płcią przeciwną polega na spędzaniu całego wolnego czasu ze swoim przystojnym sąsiadem Reidem, który jest także jej najlepszym przyjacielem. Przekonana jest jednak, że ma smykałkę do swatania innych ludzi. Dlatego kiedy jej matka postanawia dać jej szansę, aby się wykazała i rzuca jej wyzwanie, Willow się godzi. Teraz musi tylko znaleźć idealną partnerkę Reidowi... facetowi, którego zna jak własną kieszeń i który unika poważnych związków jak zarazy. Ze swatania najlepszego przyjaciela nie może wyjść nic dobrego, jednak Willow jest zdeterminowana udowodnić matce, że jest idealną kandydatką do przejęcia firmy.

Willow to bohaterka, którą bardzo łatwo polubić. Kobieta prowadzi dostatnie życie, brakuje jej tylko wymarzonej rodziny. Gotowa jest poddać się zabiegowi sztucznego zapładniania, aby spełnić swoje marzenie o posiadaniu dziecka. Nie potrzeba jej do tego mężczyzny, a wręcz przeciwnie - po kilku nieudanych związkach Willow dochodzi do wniosku, że nie ma czasu ani chęci na randkowanie. Jej matka na każdym kroku powtarza jej, że kończy jej się czas i nie będzie całe życie młoda. Jedyną osobą, która jest przeciwna temu pomysłowi, jest Reid - jej najlepszy przyjaciel, a zarazem sąsiad. Kiedy Willow dostaje za zadanie sparowanie go z idealną kandydatką, jest zdeterminowana, aby udowodnić mamie, że będzie dobrą spadkobierczynią rodzinnego biznesu. Podziwiam Willow za jej determinację i obojętność na to, co myślą na jej temat inni ludzie. To jeszcze mocniej zostaje pokazane im dalej w książkę, kiedy relacja Willow i Reida się zaczyna rozwijać i znowu pojawia się tematyka dziecka. Willow gotowa jest na kompromisy, ale nigdy nie rezygnuje z własnych marzeń, aby zadowolić kogoś innego. Właśnie za to ją tak mocno polubiłam.

Jego pocałunki są moim powietrzem. Dotyk - życiem, a serce - nadzieją. Chcę wszystkiego, co jest gotowy mi dać, bo to Reid. Pragnę go całego.

Reid także z łatwością zaskarbił sobie moją sympatię. Poznajemy go jako sąsiada i najlepszego przyjaciela Willow, z którym kobieta spędza każdą wolną chwilę. A im dalej w książkę brniemy, tym więcej dowiadujemy się na jego temat i nie da się go nie polubić. Reid pochodzi z rodziny, w której kłótnie i brak miłości były na porządku dziennym. Dlatego mężczyzna w poważnym związku był tylko raz i skończył się on niepowodzeniem. Przekonany, że będzie równie okropnym partnerem i ojcem jak jego własny ojciec, stroni od wszelkich związków, od małżeństwa i dzieci. Kiedy Willow wkręca go w swatanie, zgadza się tylko dla niej, przekonany, że nie ma partnerki, która zmieniłaby jego zdanie. Reid z pewnością nie jest idealny. W ciągu książki robi kilka frustrujących rzeczy, ale każda z nich jest zrozumiała i wychodzi z tego, że ciągle walczy z demonami przeszłości. Mimo wszystko nie da się nie polubić jego sympatycznego podejścia do życia, przezabawnego poczucia humoru i tego, do czego zdolny był, aby uszczęśliwić Willow.

Co prawda nietrudno się domyślić, w którym kierunku pójdzie relacja Willow i Reida, uwielbiam jednak to, że wszystko zaczęło się od bardzo stabilnej, mocnej przyjaźni. Książka ma nieco ponad dwieście stron, więc oczywiście w pewnych momentach czuć, że wszystko zostało pośpieszone, ale tym razem nie przeszkadzało mi to jakoś mocno. Najważniejsze było to, że chemia między naszymi głównymi bohaterami się wręcz wylewała i nawet ślepy by zauważył, że byli sobie pisani. Z całej akcji ze swataniem wyszło kilka przezabawnych sytuacji, dzięki, którym nie mogłam przestać się śmiać. Ta dwójka zdecydowanie ma w sobie "to coś", dzięki czemu wciągamy się w ich historię.

Nigdy nie chcę się dowiedzieć, jak wygląda życie bez ciebie. Kocham cię i nie chcę cię nigdy stracić.

Podobało mi się też to, że tak ważną częścią tej historii jest tematyka rodzicielstwa. Mamy bohaterkę, której ogromnym marzeniem jest posiadanie potomstwa oraz bohatera, który nie wyobraża sobie siebie jako ojca. Autorki w interesujący sposób podchodzą do tego konfliktu i chociaż uważam, że samo rozwiązanie było zbyt proste i szybkie, to doceniam to, że postanowiły poruszyć tę tematykę i ukazać jak dwójka bohaterów z zupełnie odmiennymi opiniami na temat rodzicielstwa próbuje to pogodzić w związku i ich wspólnej przyszłości.

"Nieidealnie Dopasowani" to z pewnością historia o dwójce nieidealnych, w wielu aspektach różnych postaci, którzy okazują się być swoimi bratnimi duszami. Willow i Reid to bardzo sympatyczni bohaterowie, a ich historia skutecznie umiliła mi popołudnie. To bardzo krótka powieść, więc nie ma co się spodziewać żadnej zawiłej fabuły, ale nawet mimo to, ja jestem zadowolona i spokojnie mogę wam tę pozycję polecić. A już szczególnie tym, którzy mają ochotę sięgnąć po coś lekkiego i szybkiego. Ta książka podobała mi się o wiele bardziej niż "Hold You Close" i cieszę się, że tym razem się nie zawiodłam.


CORINNE MICHAELS to amerykańska autorka poczytnych romansów, która niedawno wkroczyła na polski rynek i od razu znalazła się również w polskiej czołówce najbardziej lubianych i popularnych autorów tego gatunku. Wiele z jej pobudzających zmysły i kradnących całą uwagę czytelników powieści znalazło się na listach bestsellerów takich czasopism jak „New York Times”, „Wall Street Journal” oraz „USA Today”. Corinne Michaels dorastała w New Jersey, na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Miłością do literatury romantycznej zapałała już jako trzynastolatka, kiedy zamiast oglądać telewizję zaczęła zaczytywać się w książkach Daniel Steele i Nory Roberts – autorka do dzisiaj pamięta, jak przeżywała z bohaterami tych książek zakręty życiowe, problemy, dylematy, tragedie i miłości. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła podczas wielomiesięcznej rozłąki ze swoim mężem, oficerem marynarki wojennej. Corinne Michaels przez dłuższy czas zabijała swoją samotność, czytając mnóstwo książek, aż w końcu sama usiadła przed klawiaturą i napisała pierwsze słowa swojej własnej powieści.
MELANIE HARLOW to bestsellerowa autorka USA Today, pisząca słodkie i seksowne romanse. Jej bohaterowie są fikcyjni, aczkolwiek mają w sobie cechy zwykłych ludzi, mające swoje problemy, rozterki i pragną szczęśliwego zakończenia. Mieszka w Detroit razem z mężem i dwiema córkami. Kiedy nie pisze, lubi czytać, biegać, podróżować, pić pyszne koktajle.

Tytuł: Nieidealnie Dopasowani
Autor: Melanie Harlow & Corinne Michaels
Data premiery: 29 kwietnia 2020
Wydawnictwo: NieZwykłe
Liczba stron: 252
Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu! :)

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Dzięki za przeczytanie mojego wpisu! Byłoby mi bardzo miło gdybyś zostawił/a komentarz ze swoją własną opinią :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia